Vuzeniški dnevi so uspeli ………. !

Vuzeniški dnvei so uspeli v vseh oblikah. Zadnji dan pa je na prizorišče prišlo veliko ljudi s svojimi “jeklenimi konjički”, ki pa niso izbirali mesta parkiranja (na pločnikih, prehodih za pešce, avtobusna postajališča, na cesti – v ovinku , …… !

Utrinki povedanega so okrog naše občine.

 • Share/Bookmark


9 komentarjev

 1. Nekdo, dne 24.08.2007

  Zdi se mi, da tvoje misli preveč preveva cinizem, če bi bilo pa obratno, da ne bi bilo obiska bi te pa to zmotilo, pa ni lepšega ko se kraj enkrat na leto prelevi v center dogajanja na Koroškem…

 2. vuzenica, dne 24.08.2007
  vuzenica

  Če je to cinizem, da pustiš vozilo, kjer si najdeš prostor , neglede da prometno varnost je to žalostno!Potem lahko dela vsak kar hoče,tako si predstavljamo OČITNO demokracijo.Na državni cesti si kaj takega žal ne moremo privoščiti ! Če je potrebno kaj naredit-popravit na cesti, se vedno izgovarjajo,da je potrebno dovoljenje itd.. ,zdaj pa vsak …….. !
  Naslov prispevka je pristen in podpiram vuzeniške dneve že od samega začetka in želim še mnoga nadaljevanja.
  lp

 3. Neznanec je biti super, dne 25.08.2007

  Komentrianje kot neznanec je v deavski dolini v modi, tako da bom še sama dodala enak komentar,torej kot neznanka:P

  Res žalostno, da se dovoli takšno parkiranje kot v razmerah KAOSA.Pa ni važno ali je to samo enkrat na leto, ter da je Vuzenica v središču dogajanja celotne Koroške. Organizirano parkirišče bi blo mogoče preveč potrošene energije in stroškov za organizatorje? Mogoče bi le to morebitno parkirišče bilo predaleč od dogajanja, ter bi odvrnilo obiskovalce ker bi morali pešačit do šotora? Takšne prireditve niso samo v Vuzenici. So tudi večje in bolj odmevne v ostalih krajih ter mestih. Tam, pa se ne gleda na to ali poteka v mestu kakšna prireditev ali ne, ampak brez kakršnegakoli oklevanja dobiš obvestilo redarstva o napačnem parkiranju.

  Moje mnenje je da, Vuzenica “hlini” po slavi in uspehu, vendar ji to ne uspeva preveč. Za kaj podobnega ni dovolj en teden zastonjkarskih vsakoleto-ponavljajočih in neizvirnih takšnih in drugačnih prireditev.

  Vuzenica je postala tipično Spalno “mesto” potrebno temeljite preobrazbe in obnove. Vprašanje časa pa je, ali bo le-to prelepemu kraju kot je Vuzenica tudi uspelo, saj nadrejeni na občinskih sejah debatirajo samo o istih zadevah, iz katerih ne nastane nič plodnega.

  Lp,
  sSV.VIDA.

 4. vuzenica, dne 25.08.2007
  vuzenica

  Zahvaljujem se za obširen komentar ”neznanec je biti super”, od neznanke P.
  Lp

 5. še en, dne 26.08.2007

  Pozdravljeni…

  Če bi se vsi, ki zelo radi sedite pred svojimi malimi računalniki, najsibodo rdeči, črni, beli, jabolčni ipd.. vzeli čas in obiskali tudi kakšno izmed prireditev v okviru VD 2007, bi vam kar hitro postalo jasno, da so bile letošnje prireditve obiskane kar v rekordnem številu.. To pa tudi pomeni, da je bila Vuzenica v tem času tudi prometno preobremenjena (žal oz. na srečo)..
  V Vuzenici so prireditve tako že 13!!! leto uspešno zaključene, in pod črto bodo te še dolgo odmevale po sosednjih kot tudi v samem kraju. Sam sem izredno ponosen, da sem Vuzeničan, saj izven meja naše občine vedno naletim na kakšen dober komentar o dogajanjih v našem malem kraju..
  Pa če se še dotaknem malo parkiranja.. Kolikor mi je znano, so za vsako večjo prireditev poskrbeli tudi redarji na cestah (ja, tudi mene so preusmerili “daleč” od prireditvenega šotora), res pa je, da ti ne morejo zagotoviti popolne in perfektne prometne ureditve. Parkirišča so bila 100% zasedena, tudi tista, ki imajo ta sloves samo med Vuzeniškimi dnevi. Vzrok situacije ki jo avtor bloga kaže na slikah, pa je predvsem v kulturi voznikov, ki pač te na žalost nimano (vsaj nekateri). Poleg tega imamo v službi domovine tudi pristojne organe, ki so zadolženi (med drugim) tudi za tovrstne akcije… Pa ne bi iskali krivca za nastalo situacijo.. Kakorkoli, sam sem mnenja, da mi je kot občanu bilo res izjemno videt Vuzenico polno ljudi in avtomobilov, pa naj bo to samo 1x na leto…
  Če zaključim; Seveda obstaja možnost da še naprej doma (ali v službi) se spravljamo nad nič kaj krivimi tipkovnicami (ki začuda vse prenesejo), jokamo in s prstom kažemo na ljudi, ki se za nas trudijo iz spalnega naselja narediti Vuzenico vsaj 10 dni v letu zanimivo in atraktivno… Moram se pa žal strinjati z vami in vam priznati, da nam žal pač ne morejo “nacrtati” obale in dalmatinskih “klap” v konobah, palm in šuma morja, nepretrganih sprehajalcev po rivi….
  Še enkrat; bodimo ponosni na naš kraj, našo tradicijo (replika na ponavljajoče se prireditve), in dobro ime, ki ga žal nekateri krajani nočejo sprejet…

  Pa lp iz “grabna”

 6. vuzenica, dne 26.08.2007
  vuzenica

  1. vuzeniške dneve sem pohvalil, da so uspeli v vsej celoti,z obiskom in kvaliteto sodelujočih,
  2. imam rad svoj kraj in mu želim vse dobro, saj opozarjam na določene slabosti ali nepravilnosti, za katere bi rad, da bi se spremenili na bolje – zato pišem ta blog,
  3.rad bi, da bi Vuzenica svojim krajanom nudila bolj kvalitetno življenje in da bi se razvijala,
  4.vesel sem, da so se občani Vuzenice začeli odzivati tako ali drugače na moj blog.
  Lp

 7. Ramona, dne 27.08.2007

  “Moram se pa žal strinjati z vami in vam priznati, da nam žal pač ne morejo “nacrtati” obale in dalmatinskih “klap” v konobah, palm in šuma morja, nepretrganih sprehajalcev po rivi….” je napisal še en…

  Moje mnenje…turistom ni vse plaza, obale itd…nekaterim je tudi do drugih stvari, katere jih zanimajo, ter si jih pridejo z veseljem ogledati.
  Ampak… za to je treba tudi nekaj postoriti. Renovirati, označiti, promovirati, ter tudi iztržiti kaj izven tega. Nekatera drustva so aktivna(nisem “lokal patriot”)nekatera malo manj, oziroma so osredotočena samo na določene aktivnosti, ki so malo manj turistično obarvane.

  Vuzenica ima turistom marsikaj za ponuditi, vendar je potrebno to “skrivnost” odkriti. Ozrite se po kraju, ter se vprašajte kaj bi to lahko bilo. Sama vidim ogromen potencial.
  Lp.

 8. Drago, dne 29.07.2008

  Men je bilo ful vsec ko je Svenik igral jas sem sem se prepelal samo zaradi njega da ga live vidim ker na tv delam.

 9. Drago, dne 29.07.2008

  Men je bilo ful vsec ko je Sven Skutnik igral jas sem sem se iz Ljubljane prepelal samo zaradi njega da ga live vidim ker na tv delam.

Komentiraj

Komentiranje iz tujine je omogočeno zgolj prijavljenim uporabnikom !